Menu

Eğitimler

Online Eğitim Platformu

  ▣ Eğitimlerimizi Online Eğitim Platformu Zoom üzerinden yapıyoruz. Eğitimlerimize Herhangi bir Elektronik görüntülü Aygıttan bağlanabilirsiniz. (Telefon, Tablet veya Bilgisayar) 

  ▣ Eğitimlerimiz Toplam 7 gün 14 Saat sürmektedir. 

  ▣ Akşamları saat 21:00’de başlıyor ve 23:00’de bitiyor. Teknik Analizlere sıfırdan başlayıp daha sonra ileri seviye Harmonik Formasyonlarla bitiriyoruz.

Eğitim Konu Başlıklarını İnceleyiniz

   Fiyat hareketlerindeki yön değişimlerinin tespiti ve zamanlamada yararlanılan, grafikler üzerindeki teknik analizin en önemli yöntemlerindendir. Çoğu teknik analiz çalışmasını, destek ve direnç seviyelerinin belirleyerek işlemlerini açmak amacıyla hazırlamaktadır. 

Konu Başlıkları

Destek Direnç Nedir?
Destek Direnç Nasıl Çizilir?
Down Teori Mantığı Anlatımı
Trend Yön Belirleme 
Açılı Trend Çizim Teknikleri 
İşlem Stratejileri Anlatımı

   Hareketli ortalama, hisse senedi fiyatlarının belirli bir zaman dilimindeki ortalamalarını gösteren bir indikatördür. Bir hareketli ortalama hesabı yapıldığı zaman, hisse senedinin verilen zaman dilimindeki ortalama değerinin matematiksel analizi yapılmış olur. Hisse fiyatları değiştikçe, ortalama fiyatlar da aşağı ya da yukarı doğru hareket eder.

Konu Başlıkları

Hareketli Ortalamaların Çalışma Mantığı? 
Önemli Kullandığımız Rakamlar
Hangi Amaçla Kullanılmaları Gereklidir? 
İşlem Stratejileri Anlatımı
Ödev Kontrolleri

    Mum grafikler, belirli bir zaman aralığı çerçevesinde bir yatırım enstrümanının fiyat hareketlerini grafiksel olarak gösteren grafik türüdür. Her biri eşit zaman aralığını temsil eden mumlardan oluşur. Mumlar, saniyelerden yıllara kadar herhangi bir zaman aralığını temsil edebilir. 

Konu Başlıkları

Mumların Yapısı 
Mumlar Kaç Bölgeden Oluşur Ve Bize Neyi İfade Eder
Mum Matematiği
Hacimli Hacimsiz Mumlar 
Ayı Mumları 
Boğa Mumları
İşlem Stratejileri
Sihirli Bölgeler
Ödev Kontrolleri

   Harmonik desenler, finansal piyasalarda kullanılan %70 başarı oranına sahip dönüş noktalarını belirlemek ve fiyat hareketlerini öngörmemize sağlayan tekniktir.

   Harmonik desenler iyi tanımlanmış ardışık Fibonacci düzeltmeleri ve Fibonacci uzatmalarının kombinasyonlarını içeren esnek 5 noktalı dönüşlü yapılarıdır. 

Konu Başlıkları

Fibonacci Ölçüm Aracı Tanıtımı
Fibonacci Özel Harmonik Formasyonlarda Kullandığımız Oranların Tanıtımı
Garthly, Yarasa, Cyper, Shark , Kelebek, Crab Ve Deeb Crab Harmonik Formasyolar
7 Harmonik Formasyonun Desen Yapıları 
Savaş Alanı Bölgeleri 
NTZ Bölgeleri 
İşleme Giriş Bölgeleri 
Kar Al Bölgeleri 
Stop Bölgeleri
İşler Tersine Giderse Oyuna Dahil Bölgeleri
Ödev Kontrolleri

Destek & Direnç

Fiyat hareketlerindeki yön değişimlerinin tespiti ve zamanlamada yararlanılan, grafikler üzerindeki teknik analizin en önemli yöntemlerindendir.

Çoğu teknik analiz çalışmasını, destek ve direnç seviyelerinin belirleyerek işlemlerini açmak amacıyla hazırlamaktadır.

Hareketli Ortalamalar

Hareketli ortalama, hisse senedi fiyatlarının belirli bir zaman dilimindeki ortalamalarını gösteren bir indikatördür.

Bir hareketli ortalama hesabı yapıldığı zaman, hisse senedinin verilen zaman dilimindeki ortalama değerinin matematiksel analizi yapılmış olur. Hisse fiyatları değiştikçe, ortalama fiyatlar da aşağı ya da yukarı doğru hareket eder.

Mum Formasyonları

Mum grafikler, belirli bir zaman aralığı çerçevesinde bir yatırım enstrümanının fiyat hareketlerini grafiksel olarak gösteren grafik türüdür. 

Her biri eşit zaman aralığını temsil eden mumlardan oluşur. Mumlar, saniyelerden yıllara kadar herhangi bir zaman aralığını temsil edebilir. 

Harmonik Formasyonlar

Harmonik desenler, finansal piyasalarda kullanılan %70 başarı oranına sahip dönüş noktalarını belirlemek ve fiyat hareketlerini öngörmemize sağlayan tekniktir.

Harmanonik desenler iyi tanımlanmış ardışık Fibonacci düzeltmeleri ve Fibonacci uzatmaları’ nın kombinasyonlarını içeren, esnek 5 noktalı dönüşlü yapılarıdır.