Menu

Harmonik Formasyonlar

Harmonik Desenler

    Harmonik Desen konsepti HM Garthly tarafından 1932 yılında. Garthly Borsası kitabında 5 Noktalı Desen olarak bahsetmiştir. Larry Pesavento ise bu Deseni Fibonacci Oranları ile geliştirmiş ve Yeni işlem stratejileri ile “Garthly” Deseni ile nasıl işlemler yapılacağını kitabında yazmıştır. Daha sonraları Harmonik Desenlerin gelişmesine yardım edin ve onun bulduğu Yarasa, Yengeç, Köpek balığı, 5-0 paternleri ile Harmoniklerin gelişimine, işlem stratejilerine ve dünya çapında fayda sağlamıştır. Cyper formasyonu ise Darren Oglesbee tarafından keşfedildi.

Harmonik Formasyonlar, finansal piyasalarda yüksek probleme dönüş için kullanılacak fiyat hareketlerini öngermemize yarayan tekniktir, bu noktalar fibonacci seviyeleri ile belirlendiğinden fibonacci seviyeleri bu formasyonların temelini araştırmaları. Dolayısı ile Harmonik formasyonları iyi tanımlanmış ardışık Fibonacci düzeltmeleri ve Fibonacci uzatmalarının toplamlarını içeren esnek 5 noktalı dönüşlü yapılarıdır.

    Harmonik Formasyonların temelindeki ana teori, Fibonacci oran ilişkileri ve bunun piyasalardaki simetrisine bağlı olan FİYAT / ZAMAN hareketlerine dayanır. Fibonacci oran analizi, herhangi bir Yatırım piyasasında (Borsa, Foreks, Kripto Paralar) ve herhangi bir zaman diliminde iyi çalışır. Bu yazının temel fikri, bir dizi yüksek tepeler ve dip noktaları ile kilit dönüş bölgelerini geri çekilmeleri ve uzatma seviyelerini belirlemek içindir. Bu önemli tepe ve dip bölgelerinin ölçüm oranlarının doğru yapılması ile İşlem yapmadan önce Hedefleri, bölgelerini dörtgen ayırın.

   Harmonik desenler, Fibonacci dizinlerini kullanarak geometrik desen yapılarını (Geri çekilme ve projeksiyon salınımları / bacaklar) oluşturur. Belirtilen (Harmonik) modeller olarak bu harmonik sayfalar, Yatırımcılar için potansiyel fiyat hareketlerini ve önemli dönüş veya trendin tersine dönme noktaları gibi BENZERSİZ FIRSATLAR sağlar. Bu, harmonik kalıplar fiyat girişleri, stoplar ve hedef bilgileri hakkında güvenilir bilgiler sağlamaya yönelik yatırımcılar için BÜYÜK AVANTAJ sağlar. Harmonik Formasyonların başarı oranı %70′ leri bulmaktadırlar.

Harmonik Formasyonlarda
Ortalama Başarı Oranı
%70 Civarındadır.